Reizēm kļūst skumji, redzot jaunas sievietes (īpaši katoļu Baznīcā), kuras slēpj savu skaistumu un sievišķību, valkājot neizteiksmīgu apģērbu. Man vienmēr bijis svarīgi, lai cilvēki, īpaši jaunieši, apzinātos, ka būt par kristieti – tas ir forši, interesanti un jautri, turklāt ģērbties spilgtās un gaumīgās drēbēs taču nav nekas slikts. Jā, mūsdienu pasaule ir pārpilna ar izaicinājumiem, mudinot dzīvot uz visiem 100%. Tas atspoguļojas arī ģērbšanās paradumos, nereti aizmirstot par vērtībām. Protams, ir jāsaglabā modrība, taču vai tas nozīmē, ka mums, katolietēm, ir jāaprok savi talanti un jākļūst par pelēko masu? Man nesen bija kāda saruna, kuras laikā daudz sanāca diskutēt par šo tēmu, tādēļ vēlējos padalīties savās pārdomās un pieredzē.

Bībeles stāstos ir sastopamas vairākas sievietes, kuras mums atgādina par patiesu sievišķību un gudrību. Kā labs sievišķības paraugs Bībelē tiek minēta Sāra un Estere. Pirms došanās pie sava vīra, karaļa, Estere ietērpās krāšņās drānās, lai izceltu savu skaistumu. Esterē atklājās ne tikai sievietes ārējais, bet arī iekšējais skaistums. Savukārt Sāra bija paklausīga savam vīram un sauca to par kungu.

Apģērbs

Kādreiz apģērbam bija cita nozīme. Tā funkcija, galvenokārt, bija saistīta ar ķermeņa pasargāšanu no aukstuma. Mūsdienās ir citādāk. Cilvēks caur apģērbu tiešā vai netiešā veidā izsaka savu noskaņojumu, personības tipu, uzsver savu sociālo statusu utt. Tas ir ļoti būtisks sevis apliecināšanas instruments. Bieži esmu sastapusies ar viedokli, ka ticīgas sievietes garderobei būtu jāsastāv no pāris melnas vai pelēkas krāsas nodilušiem svārkiem, blūzēm, kas apslēpj ķermeņa sievišķīgākās daļas, bez tam noteikti nevajadzētu lietot kosmētiku. Tomēr nedomāju, ka šāds uzskats ir pareizs. Protams, runājot par ārējo veidolu, svarīgi izskatīties piedienīgi. Pateicoties mūsdienu modes industrijai, kas ir daudzveidīga, ne vienmēr jāiztērē daudz naudas, lai iegādātos skaistu, sievišķīgu un turklāt vēl arī pieklājīgu apģērbu.

Tātad esmu droša, katolietes skapī drīkst atrasties skaistas un sievišķīgas kleitas un svārki, pieskaņoti džemperi, jakas, topiņi. Optimāls garums (kleitām, svārkiem) – līdz ceļgaliem vai nedaudz zem. Šāds garums rada drošības sajūtu, turklāt uzmanības apliecinājumu skaits no vīriešiem nemazināsies (iespējams, pat palielināsies). Vasaras kleitas ar atkailinātu plecu daļu – tas nav nepieklājīgi. Tikai svarīgi ievērot, lai ienākot dievnamā, pleci tiktu pārklāti ar kādu vieglu šalli vai apmetni.

Daloties savā pieredzē, varu teikt, ka jau pirms kāda laika atbrīvojos no visām biksēm un džinsiem, kas atradās manā garderobē, tos aizstājot ar jaunām kleitām, bet vēlāk atbrīvojos arī no drēbēm melnā krāsā.

Aksesuāri

Man ļoti patīk lakati un šalles, jo tie nodrošina siltumu un tērpam piešķir īpašu akcentu. Starp citu, atklāju, ka ziemas cepuri var veiksmīgi aizstāt ar skaistu lakatu, kas, manuprāt, ir daudz sievišķīgāks. Lietoju arī rotaslietas, piemēram, kaklarotas, kulonus, rokassprādzes, brošas un auskarus. Tās spēj atsvaidzināt ikvienu apģērbu, sievietes tēls kļūst pamanāmāks un krāsaināks. Tas pats attiecas arī uz dāmu rokassomu. Cik noslēpumains un ietilpīgs patiesībā ir šis aksesuārs! Mugursomas un lielgabarīta somas būs vairāk piemērotas ceļošanai.

Apavi

Ir teiciens: uzvilka augstpapēžu kurpes – dieviete; novilka – laimīga sieviete. Es mīlu augstpapēžu apavus un valkāju tos ar prieku, tomēr rūpējos arī par savu veselību, tādēļ velku tos tikai īpašos gadījumos. Visam jābūt līdzsvarā. Savs laiks smalkiem, savs laiks ne tik uzkrītošiem apaviem (piemēram, dodoties uz Svēto Misi).

Kosmētika

Nepiekrītu, ka skaistumu var panākt ar pārmērīgu kosmētikas lietošanu, tomēr mērenos daudzumos, manuprāt, tā pat ir vēlama. Arī, dodoties uz baznīcu, atļauts lietot kosmētiku, tikai jāatceras: ja gatavojaties pieņemt Vissvētāko Komūniju, lūpukrāsu vēlams nelietot. Starp citu, mūsdienās ir pieejami profesionāli stila konsultanti (var atrast pat par nelielu samaksu), kuri iemācīs, kā pareizi un gaumīgi rīkoties ar sejas grimu, piemēram, izceļot tikai acis. Nedaudz kosmētikas, skaisti veidoti mati un vienkāršs, bet sievišķīgs apģērbs rotās ikvienu sievieti, lai gan ir teiciens: nevis apģērbs rotā cilvēku, bet cilvēks apģērbu. Ja to visu patur prātā, tad rezultāts būs gaumīgs un nešķitīs pārāk sarežģīti to realizēt.

Un vēl gribu atgādināt, manas mīļās un jaukās dāmas, svētdienā, kad dodaties uz Svēto Misi, atcerieties, ka jūs taču ejat uz īpašu tikšanos – uz pašu svarīgāko randiņu! Man patīk šis salīdzinājums, jo esmu pārliecināta, ka, dodoties uz randiņu ar vīrieti, katra no mums noteikti uzvilktu krāšņāko kleitu, kas izceltu ikvienas skaistumu un sievišķību. Beigsim kautrēties par savu skaistumu, bet tieši pretēji izmantosim talantu, kuru Dievs mums ir devis Savā lielajā mīlestībā! Meitenes, mēs esam radītas, lai paustu prieku un skaistumu, un esiet drošas – citi to novērtēs!

No krievu valodas tulkoja Sabīne Radčenko

Nr.13 (493) 2014. gada 12. jūlijs

 

 

 

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt