No  2015. gada 23. septembra līdz 1. novembrim Latvija jau otro gadu pēc kārtas pievienosies starptautiskajai akcijai „40 dienas dzīvībai”. Akcijas galvenais mērķis ir lūgties. Lūgties par atvērtību dzīvībai mūsu tautā, lūgties par stiprām un harmoniskām ģimenēm, lūgties par katru jaunu dzīvību, pievienojoties akcijas ikdienas lūgšanu nodomiem. Otrkārt, akcijas laikā būs ne tikai kopīgi lūgšanu brīži, bet arī sabiedrību informējošas tikšanās un lekcijas, kas palīdzēs dziļāk izprast dzīvības vērtību. Treškārt, savu dalību kampaņā varēs reģistrēt arī starptautiskajā akcijas mājaslapā.

Akcijas starptautiskā devīze ir  „Abortu beigu sākums”, jo tās rīkotāju dziļākās ilgas ir, lai ikviens bērns pasaulē ienāktu gaidīts un tiktu mīlēts, lai vairs nebūtu vecāku, kuri nožēlo reiz veikto abortu, lai medicīnas personāls atbalstītu ģimenes bērna gaidīšanas laikā un atrunātu no nepārdomātiem soļiem. Akcija vienlaicīgi notiks vairākās pasaules valstīs. Piemēram, pērn pavasarī tā notika 20 valstīs 252 dažādās vietās.

Latvijā galvenie akcijas pasākumi notiks Rīgā. Tā kā parasti akciju raksturo trīs pamatelementi: lūgšana un gavēnis; nemitīga klātbūtne; sabiedrības informēšana, katrs ir aicināts piedalīties kādā no sev vairāk piemērotajām aktivitātēm.

25. septembra vakarā interesenti ir aicināti uz Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzi, kur sāksies lūgšanu un informatīva nedēļas nogale.  Pasākuma laikā notiks arī kopīgi lūgšanu brīži, filmas skatīšanās, sadraudzība. Priesteris Modris Lācis, asociācijas “Ģimene” pārstāve Zanda Berga, Judīte Briede-Jureviča no “Krīzes grūtniecības centra” un Ulvis Kravalis no kustības “Īsta mīlestība gaida” lasīs lekcijas par ģimenes nozīmi, sievieti un vīrieti Bībeles skatījumā, tēva un mātes lomu ģimenē, kā arī cilvēka dzīvības vērtību.

Akcijas laikā notiks trīs lūgšanu gājieni – 26. septembrī, 17. oktobrī, 31. oktobrī – uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu. Tie sāksies ar Svēto Misi pl. 8 Rīgas Svētā Alberta baznīcā, lūdzot svētību ārstiem, īpaši tiem, kuri ir atbildīgi par vēl nedzimušo bērnu piedzimšanu.

No 16. līdz 18. oktobrim Rīgā viesosies akcijas “40 dienas dzīvībai” starptautiskās nodaļas vadītājs Roberts Kolkvuns, kurš 17. oktobrī pastāstīs par akciju, tās sākumiem, nozīmi un rezultātiem pasaulē. Visas akcijas laikā tās organizētāji aicina pavadīt laiku Vissvētākā sakramenta priekšā Nemitīgās adorācijas kapelā vai arī savu draudžu dievnamos.

Par savu dalību akcijā var informēt, reģistrējoties “40 dienas dzīvībai” starptautiskajā mājalsapā http://www.40daysforlife.com. Pēc reģistrēšanās lapā jāatrod kampaņas vieta – Rīga – un kalendārā jāatzīmē sava lūgšanu stunda. Tāpat par dalību akcijā informēt vai arī uzdod jautājumus iespējams, rakstot uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Akcijas ikdienas nodomus, par kuru lūgsies akcijas dalībnieki visā pasaulē, varēs atrast mājaslapā www.prolife.lv.

Nr. 18 (522) 2015. gada 26. septembris

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt