radio maria

„Radio Marija” ir starptautiska katoļu radiostaciju ģimene, kas dibināta Itālijā, Milānā pagājušā gadsimta vidū. Mūsdienās „Radio Marija” balss skan vairāk nekā 50 pasaules valstīs, kuru vidū ir Itālija, ASV, Lietuva, Vācija, Krievija, Francija, Austrālija, Mozambika, Argentīna un daudzas citas. Raidījumi skan vietējās valodās. Raidstacijas ir integrētas vienā sistēmā. Tas ļauj standartizēt raidīšanas formātu, daudz ekonomiskāk un racionālāk izmantot esošos raidīšanas līdzekļus un pilnveidot savu darbību.

„Radio Marija” balss skan 24 stundas diennaktī. Šajos raidījumos klausītājiem kā saviem draugiem neatkarīgi no viņu reliģiskās pārliecības cenšamies sniegt Kristus Labo Vēsti – Evaņģēliju, skaidru katoliskās Baznīcas mācību. Cenšamies vairot lūgšanas pieredzi un sniegt iespēju ielūkoties visas cilvēces kultūras daudzveidībā.

Veicot apraidi konkrētajā valstī, „Radio Marija” ņem vērā tautas uztveres īpatnības, mentalitāti, vēsturi un nenovērtējamo ieguldījumu pasaules vēsturē. Viss, kas veicina starpnacionālu naidu vai nesaskaņas, „Radio Marija” ir nepieņemami.

Runājot par „Radio Marija” tuvākajām aktivitātēm Latvijā: testa režīmā raidījumi sāks skanēt šā gada 8. decembri – Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas svētku dienā. Sākotnēji raidījumus varēs dzirdēt tikai ar interneta palīdzību. „Radio Marija” mājas lapas adresi, kurā varēs internetā klausīties radio, paziņosim vēlāk: gan publicējot „Katoļu Baznīcas Vēstnesī” un citos Baznīcas portālos internetā, gan arī lūdzot to paziņot draudžu ganus. Vienlaicīgi norisināsies „Radio Marija” studijas iekārtošanas darbi. Studija atradīsies Rīgā, O. Vācieša ielā 6. Nākamā gada 25. martā, Kunga pasludināšanas svētkos, ir plānots raidīt no „Radio Marija” studijas. Ceram, ka, sākot ar šo svētku dienu, būs iespēja dzirdēt un piedalīties ne tikai dažādās lūgšanās (Rožukroņa lūgšanā, Kunga žēlsirdības kronītī utt.), bet tiks nodrošinātas arī translācijas no dažādām katoļu baznīcām mūsu zemē. Translēsim Svētās Mises, adorāciju, Krustaceļa pārdomas. Svētā Mise tiks translēta katru dienu.

Mazliet par „Radio Marija” identitāti. Kā jau rakstīju, „Radio Marija” ir dzimis, sācis darboties un izplatīties Itālijā. Pēc tam radio parādījās visos piecos kontinentos, nesot un izplatot dedzīgu mīlestību pret Vissvētāko Jaunavu Mariju – mūsu Kunga Jēzus Kristus Māti. „Radio Marija” identitāti nevar izprast bez mīlestības pret Dieva un Baznīcas Māti. Ja šādas mīlestības nebūtu, tad „Radio Marija” būtu kaut kas neizprotams, neizskaidrojams, bezjēdzīgs. „Radio Marija” kalpošanas avots bija un ir vēlme palīdzēt Dieva bērniem dvēseļu pestīšanas darbā. Jaunu enerģiju šim darbam, šai kalpošanai radio atkal un atkal smeļas no tā paša avota. Ja mīlestība uz Dievmāti izzustu vai mazinātos, tad „Radio Marija” būtu izbālējusi kā zieds bez ūdens. Pats nosaukums „Radio Marija” nosaka tā piederību un identitāti. „Radio Marija” pieder Marijai, no viņas tas iedvesmojas un sevi pilnībā atdod viņas rīcībā. 25. martā – Kunga pasludināšanas svētkos – katru gadu visā pasaulē „Radio Marija” raidstacijas atjauno savu veltīšanos Jaunavai Marijai. Šajā dienā nākamajā gadā, kā jau rakstīju, savu darbu sāks „Radio Marija Latvijā” studija.

Radio saskaņā ar savu būtību un mērķi nes un izplata vārdu. Īstenībā radio ir kā starpnieks, kura balss skan un sasniedz klausītāja ausi: fides ex auditu – „ticība dzimst no dzirdēšanas” (Rom 10,17).

Dieva Vārda sludināšana ir lielisks instruments, kuru izmantoja pats Kristus un Viņa apustuļi: „Ejiet pa visu pasauli un sludiniet Evaņģēliju visai radībai! Kas ticēs un taps kristīts, tas būs pestīts.” (Mk 16, 15) Radio ir vienkāršs un efektīvs līdzeklis, instruments, lai izplatītu Evaņģēliju pasaulē. Jaunākās tehnoloģijas Vārdam sniedz plašas iespējas sasniegt cilvēkus neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas. Līdz ar to radio ir misionārs instruments. Radio balss sasniedz sirdis un uzrunā tās. Radio centrālā loma neizslēdz, bet drīzāk papildina un paplašina citus masu informācijas līdzekļus, kas, pateicoties tehnoloģiskajām inovācijām, mums ir piedāvāti.

„Radio Marija” tika izveidots kā kristīgās mīlestības auglis. Tā darbības mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, kas meklē dzīves jēgu, atrast to Kristus Labajā Vēstī – Evaņģēlijā. Dzīvajā ēterā „Radio Marija” nes mieru un saticību sirdīm, ģimenēm un visai sabiedrībai. Var teikt, „Radio Marija” ir līdzīgs „pastieptai rokai”, kas tiek dāvāta katram labas gribas cilvēkam, lai viņu atbalstītu, lai sniegtu palīdzību grūtā brīdī, lai palīdzētu ar cerību raudzīties uz nākotni. Īpašu uzmanību „Radio Marija” velta tiem, kuri cieš un cīnās ar slimībām gan dvēselē, gan miesā. „Radio Marija” cenšas būt kopā ar vientuļajiem, nabadzīgajiem, vecāka gada gājuma cilvēkiem un ieslodzītajiem. Respektējot sirdsapziņas brīvību, „Radio Marija” cenšas sniegt liecību par Dieva mīlestību un nes cerību uz mūžīgo dzīvi.

Mēs aicinām visus labas gribas cilvēkiem līdzdarboties Kristus Evaņģēlija sludināšanā. 

Nr.21(501) 2014. gada 8. novembris

Komentāri   

 
#3 inara 2015-04-06 09:39
es gribetu baznicas katolu dziesmu gramatu.

kur es varetu iegadaties?
Citēt
 
 
#2 Anna 2015-02-12 08:22
Nevaru nekur atrast radio programmu. Vai varētu publicēt to?
Citēt
 
 
#1 Inara Čipane-Kipane 2015-01-03 05:32
Paldies!Ļoti labi ,ka vares klausīties Dieva vārdus pa Radio Marija!
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt