Dievs mūs brīnišķīgi vada

Marta nogalē Itālijā kopienā „Miera Oāze” trīs noviči salika pirmos solījumus un kļuva par pilntiesīgiem klostera brāļiem un māsām. Viena no novicēm, kas solīja nabadzību, šķīstību, paklausību un mieru – lai paši būtu miera nesēji un lūgtos par mieru pasaulē, bija latviete Līga Franciska Jaunošāne. Šai dienā viņa saņēma arī klostertērpu: habitu, jostu, rožukroni, plīvuru, apmetni un gredzenu.


25. aprīlī svinīgā ekumeniskā dievkalpojumā tika iesvētīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" jaunā kapela. Ekumenisko kapelas iesvētīšanas svētbrīdi vadīja Pārdaugavas Svētās Trijādības pareizticīgās baznīcas priesteris Jānis, Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles vikārs Renārs Birkovs un Rīgas Krusta ev. lut. draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons. Kapelu var pamanīt uzreiz, ieejot pa Onkoloģijas centra durvīm. Uz kapelas durvīm redzamie eņģeļu attēli un meža noskaņa visapkārt mudina uz meditatīvu apstāšanos. Kapela apmeklētājiem būs atvērta visu diennakti.

 


Maija brīvdienās Latvijā pirmo reizi notika kopienas „Chemin Neuf” Jērikas rekolekcijas jauniešiem. Norkalnu rekolekciju centrā bija sapulcējušies jaunieši no dažādām konfesijām. Pēc pavadītajām dienām viņi atzina, ka laiks ir bijis vērtīgs, jo piedzīvojuši atjaunotni Svētajā Garā, saņēmuši Dieva gudrību, mīlestību, Dievs uzklausījis viņu lūgšanas. Piektdien jaunieši devās Krustaceļā, kurā apceri par Kristus ciešanām papildināja dažādi žesti, piemēram, acu mazgāšana upes ūdenī. Savukārt sestdien pēc intensīvas garīgās programmas jauniešus pārsteidza kopienas sagatavotā sadraudzība pie ugunskura.

 

 

Foto: Sanita Jaunošāne, Ingrīda Puce, Liene Martuzāne

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt