Līdz 10. jūnijam 2015. gada izstāžu zālē „Arsenāls” (Vecrīgā, Torņa ielā 1) bija skatāma izstāde „Daudzveidība vienotībā” – 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles „Tradicionālais un laikmetīgais” galvenā ekspozīcija.

Izstādes veidotāji ir aicinājuši māksliniekus radoši un inovatīvi atbildēt uz jautājumiem: Kā dažādas nacionālās kultūras pauž savu identitāti globālajā mērogā un mūsdienu sabiedrībā? Vai tēmas ietvaros iespējams veidot mākslas darbu, kas aktualizētu vai palīdzētu atrisināt laikmeta asākās problēmas sociālā, politiskā un kultūras aspektā?

Žūrija ekspozīcijai atlasīja 85 mākslinieku darbus no 29 valstīm. To vidū ir arī katoļu vidū labi pazīstamās mākslinieces Tatjanas Aleksandras darbs „Kalnā kāpēji” (attēlā).

Izstāde ir interesanta, jo ļauj redzēt, cik formas un satura ziņā atšķirīgus meklējumu ceļus izvēlās mākslinieki, kas viņus interesē, satrauc. Vairākos darbos ieskanas arī reliģijas tematika, ne vienmēr pozitīvā nozīmē. Interesanti redzēt, kā skatījums uz lietām atšķiras atkarībā no valsts, kuru mākslinieks pārstāv. Izstāde mudina domāt, ka mūsu identitāte tomēr ir cieši saistīta ar vēsturi. Kopumā izstāde atstāj godprātīgi veikta darba iespaidu un bagātina skatītāju pieredzi.

Nr. 9 (513) 2015. gada 9. maijā

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt