Šai sakarā Baznīca ir izdevusi dažus likumus, kas ietverti Kanonisko tiesību kodeksā (KTK)* un ir saistoši visiem latīņu rita katoļiem. KTK 917. nosaka, ka cilvēks, kas ir pieņēmis Svēto Komūniju, otro reizi tai pašā dienā var to pieņemt tikai Svētās Mises laikā, kurā piedalās no sākuma līdz beigām. Tomēr šo praksi veicināt un pie tās pierast nevajadzētu.

Nonākot nāves briesmās, cilvēkam ir ļoti ieteicams (KTK 921.kanona 2§) pieņemt Svēto Komūniju (atļauts ārpus Svētās Mises) kā Ceļa Maizi arī tad, ja viņš šai dienā vienu vai divas reizes jau ir pieņēmis Svēto Komūniju.

Pēdējā gadsimta laikā Baznīcas mācībā nekādas izmaiņas attiecībā uz Svētās Komūnijas pieņemšanas biežumu nav bijušas. Pāvesta Pija X (1903 – 1914) laikā Svētās Komūnijas pieņemšana ticīgajiem tika atvieglota – ņemot vērā ticīgo ikdienas dzīves dinamiskumu, tika saīsināts Euharistiskais gavēnis un palielināts Svētās Komūnijas pieņemšanas biežums.

Domāju, šeit vērts pieminēt kardināla Juliana Vaivoda reiz teikto: „Ja ticīgais nekļūst svētāks no vienreizējās komūnijas pieņemšanas, viņam nepalīdzēs tas, ja iztukšos visu trauku ar Svēto Komūniju.”

Nr. 5 (509) 2015. gada 14. marts

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt