No 20. līdz 23. augustam Bebrenē notika Tezē mūzikas nedēļa. Iepriekš izziņotajā pieteikumā tika vēstīts, ka dalībniekiem būs iespēja pavadīt laiku gan lūgšanās, gan muzicējot, gan iepazīstot Tezē garīgumu un dziesmas. Patiesi, šis laiks dalībniekiem bija piepildīts ar atpūtu un mūziku.

Dalībnieki lielākoties bija no Jelgavas un Rīgas, bet pārstāvētas bija visas lielākās kristīgās konfesijas – katoļi, luterāņi, baptisti, pareizticīgie. Kā atzīst Inga Paršova, viena no pasākuma organizētājām, mūzikas nedēļas apmeklētāji, vairāk kā četrdesmit cilvēki, netika šķiroti dalībniekos un pasniedzējos – visi bija viena liela ģimene. Pasākums pagāja kopīgas sadraudzības zīmē un brīvā gaisotnē. Zīmīgi, ka mūzikas nedēļa notika pašās vasaras beigās, tādējādi sagādājot dalībniekiem vēl pēdējo atpūtas mirkli pirms jaunā mācību un darba cēliena.

Meistardarbnīcās dalībnieki varēja apgūt ģitāras, basģitāras, pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu, vijoles un kokles spēli, un vokālo mākslu. Vispopulārākā izrādījās vokālā māksla, ko izvēlējās četrpadsmit dalībnieki, bet populāra bija arī ģitārspēle, ko apguva astoņi dalībnieki. Meistarklases vadīja Jānis Kurševs, Māris Veliks, Valdis Dvorovs, u.c. Kā pastāstīja dalībnieks Nils, viņa izvēlētā vokālā meistarklase bija interesanta pasniedzēja Jāņa Kurševa uzrunu un personīgās pieredzes vēstījuma dēļ. Nils arī atzīmēja, ka pasākums bijis garīgi pacilājošs, caur lekcijām un Tezē vakariem bijis iespējams daudz intensīvāk, dziļāk izprast un izjust Tezē garīgumu.

Interesanta un īpaša bijusi ideja pavadīt vienīgo brīvo dienas laiku – aptuveni trīs stundas – muzikāli evaņģelizējot. Ar Bebrenes draudzes prāvesta Arņa Maziļevska laipnu organizatorisku palīdzību tika apmeklētas vairākas vietas, kur sniegti koncerti. Evaņģelizētāji pabija Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā, Subates katoļu draudzes pansionātā ''Miera nams'', vēl divos aprūpes namos. Šajās vietās tika gan stāstīts par Dievu, gan arī dziedāts. Lai arī šis pasākums lielā mērā bija kā upuris, jo tika ziedotas brīvā laika stundas, tomēr visi, kas izlēma piedalīties, atgriezās garīgi piepildīti, jo apmeklējot vietas, kur mīt cilvēki, kam pieder šķietami vismazāk, ir iespējams garīgi gūt visvairāk.

Kāpēc Tezē mūzikas nedēļa notika tieši Bebrenē? Atbilde ir meklējama vēsturē. Bebrenes draudzes prāvests Staņislavs Čužāns, kas tagad jau ir mūžībā, būdams mūzikas entuziasts, iesāka organizēt ērģelnieku kursus, kas sasnieguši mākslinieciski augstu līmeni. Vēlāk divus gadus notikuši ģitāristu kursi. Un tagad, pateicoties šiem muzikālo pasākumu aizmetņiem, ir notikusi Tezē mūzikas nedēļa, kas raisa dalībnieku ilgas pēc nākamās šādas tikšanās.

 

Nr.17(497) 2014. gada 13. septembris

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt