Katram bērnam patīk pieneņpūkas, vai ne? Tas ir tik skaisti – noplūkt tādu baltu, pūkainu galviņu, piepūst pilnus vaigus ar gaisu un – aiziet! Pasaule apkārt kļūst pavisam balta.

Vai jūs esat mēģinājuši noķert lidojošu pieneņpūku? Īpaši tad, ja ārā ir vējš! Varat patrenēties, bet domāju, ka tas jums tik viegli neizdosies.

Reiz, kad es tā bezrūpīgi gāju pa ceļu un vēroju visapkārt lidojošās pieneņpūkas, es iedomājos, ka tās ir līdzīgas vārdiem. Jo pateikti vārdi, tieši tāpat kā pieneņpūkas, izlido pasaulē un nav vairs noķerami.

Kā jums šķiet, kad pieneņpūkas ir aizlidojušas un nav vairs redzamas, vai tās ir izgaisušas? Pavisam mazs bērniņš varētu gan iedomāties, ka tās tiešām ir izgaisušas, bet mēs saprotam, ka tās ir tikai citā vietā, ka tās ir kaut kur nolaidušās un iesējušās, lai izaugtu jauni, skaisti ziedi saules krāsā.

Tāpat ir ar vārdiem. Tie neizgaist. Ne labie, ne sliktie. Tie iesējas cilvēku sirsniņās, lai izaugtu – vai nu par skaistiem ziediem, vai arī par dzelošiem ērkšķu krūmiem.

No labiem vārdiem sirsniņā kļūst silti, vai ne? Kad jūs kādam dāvājat labus vārdus, jūs pielejat viņa sirsniņu ar prieku un mīlestību. Labie vārdi ir kā baltās pieneņpūkas. Lai tie dāsni lido pa visu pasauli un palīdz cilvēkiem smaidīt un smieties. Lai visa pasaule kļūst dzeltena un mīlestības pielieta kā viena liela pieneņu pļava!

Bet ir arī indīgi augi. Reiz kāds zēns nolauza latvāņa lapu un, pārlicis pār plecu, nesa to mājās. Viņam likās interesanti, ka ir tādas tik lielas un skaistas lapas! Kad zēns beidzot lapu nolika, viņam ļoti sūrstēja kakls un rokas. Pēc kāda laika tajās vietās uzradās briesmīgas apdeguma čūlas, kuras ļoti ilgi nevarēja izārstēt ne ar kādām zālēm.

Man šķiet, ka latvāņa sēklas ir līdzīgas ļaunajiem vārdiem. Tās izplatās pasaulē, iesējas cilvēku sirdīs un rada nedziedināmas brūces.

Katrs cilvēks var izvēlēties, vai viņš sēs pasaulē skaisto ziedu labās sēkliņas, vai indīgo augu ļaunās sēklas.

Cilvēka sirds ir kā sēklu kastīte. Tur glabājas dažādas sēkliņas. Kā tās nokļūst pasaulē? Padomā par to!

Uzdevums

Šeit lido daudzas pieneņpūkas. Pieraksti tām klāt labos vārdus, kurus pēc tam arī pasaki tētim, māmiņai, brālītim, māsiņai, omītei, opim, draugam, nedraugam, skolotājam, kaimiņam, pārdevējam vai kādam citam cilvēkam! Lai tev izdodas pasauli padarīt baltāku!

Nr. 12 (516) 2015. gada 20. jūnijs

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt